Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
ErP

ErP

Produkty związane z energią


Jeszcze do niedawna w polskich sklepach nagminnie do wszystkich zakupów dawano jednorazowe torebki lub worki foliowe. Dodatkowo znajdziesz u nas także kosmetyki z działu Etykiety energetyczne lecznicze i terapeutyczne takich firm jak: Sylveco, Scandia, Vivetia, Apis, dr. duda, Floresan, BingoSpa, Ava bazujące na ziołach i naturalnych składnikach.


Przede wszystkim zamożne firmy, u których na sprawozdaniach finansowych ewidentnie widać, że stać ich na to. Dla przykładu duże sieci hipermarketów zamiast oferować plastikowe torby mogą dawać papierowe lub tak jak to robią niektóre z nich, biodegradowalne.


Ciekawym pomysłem są również domy pasywne, gdzie wykorzystuje się praktycznie wszystkie dostępne źródła energii, minimalizuje się koszty zużycia tradycyjnych źródeł, a komfort cieplny jest na bardzo wysokim poziomie.


Dzięki dobremu projektowi, wykonaniu, urządzeniom do odzysku ciepła oraz produkcji energii ze źródeł odnawialnych bilans wychodzi na zero, a niektórym domom udało się nawet coś więcej - są już w kategorii Power+, to znaczy, że w ciągu roku produkują więcej energii, niż zużywają.ekologiczne


Idealnym rozwiązaniem mogą być domy ekologiczne, które po pierwsze, zużywają mniejsze zasoby energii i ciepła niż postawione według starych standardów domostwa, a po drugie chronią nasz klimat i nie zanieczyszczają środowiska.


Rozwiązań na oszczędzanie ciepła i energii może być mnóstwo, jednakże osiedle ekologiczne, to przede wszystkim takie, które jest przyjazne dla środowiska, a więc wybudowane z materiałów bezpiecznych oraz takich, które nie wytwarzają do atmosfery trujących związków chemicznych.


Ponieważ rolnictwo ekologiczne wyklucza w procesie produkcji używanie sztucznych nawozów, jest ono przyjazne środowisku i nie degraduje go. Stosowanie nawozów przyczynia się bardzo dużej mierze do zanieczyszczenia wód.


Torby ekologiczne stały się też doskonałym nośnikiem dla rozmaitych idei, instytucji, organizacji, czymś kontrowersyjnym, zabawnym, przykuwającym uwagę. Możemy więc powiedzieć, że torby ekologiczne są w tym wypadku prawdziwymi nośnikami reklamowymi - mobilnymi i dobrze widocznymi. Są czymś takim jak fajne t-shirty z logo, kiedy są żartobliwe i zaskakujące ciekawym pomysłem, to są również chętnie noszone nie tylko na siłownię albo do prac w ogródku.


Jeżeli chcemy mieć pewność iż nasze kosmetyki rzeczywiście są ekologiczne powinniśmy bacznie szukać na opakowaniu lub ulotce czy posiadają certyfikat ECOCERT. Na pewno taki styl życia nie jest łatwy czy prosty, choćby z tego względu, że nie w każdym np.: sklepie możemy kupić ekologiczne produkty.


W społeczeństwie panuje ogólne przekonanie, że ekologiczne życie jest dużo droższe od tradycyjnego, i że ich po prostu na to nie stać a w zaganianym świecie również nie mają na to czasu. Np. chcąc zaoszczędzić na energii wystarczy zamiast standardowej żarówki kupić energooszczędna, która świeci tak samo mocno jak tradycyjna natomiast zużywa four razy mniej energii!!. Stosować systemy grzewcze na biomasę , wykorzystywać ekologiczne materiały w budownictwie, właściwie segregować i wykorzystywać odpady itd. Pamiętaj, że lampki choinkowe to dodatkowy „pożeracz” prądu, więc gdy je zapalasz, ogranicz inne źródła światła w Twoim domu.


Rolnictwo ekologiczne jest nowoczesne, daje mieszkańcom wsi możliwość korzystania ze zdobyczy cywilizacji, wygodnego i godziwego życia, daje im szansę do stałego rozwoju. Syntetyczne środki czystości często są przyczyną alergii, chemiczne składniki, które pozostają na tkaninach, w kontakcie z ciałem przenikają przez skórę lub pozostają na naskórku (np. Można w nich sprzedać klientowi po włożeniu ich do torby ze skrzynki, gdy klient zaakceptuje zakup.


W tym przypadku z listy ponad 60 hurtowni na platformie RedCart można znaleźć hurtownie oferujące zabawki dla dzieci z Polski oraz zagranicy. Warto jednak pomyśleć również nad dostawcami, którzy oferują produkty wykonywane w niewielkich fabrykach z tradycjami, bądź też osobach, które wykonują zabawki własnoręcznie. Pewnego dnia spotkałam koleżankę jak sama sobie mówi "eko wariatkę" która strasznie zachwalała eko środki czystości.


Np. czuwający monitor non quit jest gotowy na sygnał z komputera i czerpie więcej energii niż sama dioda. Nic was nie obchodzi, że w miastach przez które przejeżdżają ciężarówki ludziom pękają domy i.. bębenki w uszach od nadmiaru hałasu. A całe stado baranów dziennikarzy na znak solidarności z ,,ekologami” zakłada zielone wstążki i ich popiera.http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekologia


Głosuj (0)

ecodesignewroclaw12 09:51:24 8/03/2015 [Powrót] KomentujOto ja.Strona Główna


Dodaj do Ulubionych
Licznik: 3196


Księga.

Księga Gości 0
Dodaj do Księgi


Ulubione.
Linki.Archiwum.

2015
Marzec